گزارش سنای آمریکا درباره مداخله ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی، کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا گزارش سازمان های اطلاعاتی این کشور درباره مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 در راستای پیروزی ترامپ را تایید کرد.

گزارش سنای آمریکا درباره مداخله ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ دوستی و مهربانی، کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا یافته های سازمان های اطلاعاتی این کشور در مورد این ادعا که که روسیه به دنبال تقویت کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در سال 2016 بوده را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این گزارش که روز سه شنبه از طبقه بندی محرمانه خارج شد، اعلام می نماید که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، آژانس امنیت ملی و دفتر تحقیقات فدرال به این نتیجه گیری رسیده اند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به دنبال تضعیف هیلاری کلینتون رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات سال 2016 بوده است.

ترامپ همیشه مداخله خارجی در پیروزی خود در انتخابات 2016 را رد نموده و گفته که یافته های سازمان های اطلاعاتی جنبه سیاسی دارد.

روسیه نیز هرگونه کوشش برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد نموده است.

در گزارش سنا که تا کنون چهار فصل از پنج فصل آن منتشر شده، سیا و پلیس فدرال اطمینان بالایی در یافته های خود دارند که روسیه در کوشش برای افزایش شانس ترامپ برای پیروزی در انتخابات بوده اما آژانس امنیت ملی آمریکا اطمینان میانه ای در این باره دارد.

این گزارش در حالی منتشر می گردد که ترامپ تا چند ماه آینده باید در برابر جو بایدن رقیب دموکرات خود، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به رقابت بپردازد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گزارش سنای آمریکا درباره مداخله ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش سنای آمریکا درباره مداخله ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید