پوتین و ترامپ بیانیه مشترک صادر کردند

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی به نقل از اسپوتنیک، کاخ کرملین روز شنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ به مناسبت هفتادو پنجمین سالروز پیوستن نیروهای نظامی آمریکا و شوروی سابق در کنار رودخانه البه در کشور آلمان (در جریان جنگ دوم جهانی) یک بیانیه مشترک صادر کردند.

پوتین و ترامپ بیانیه مشترک صادر کردند

در این بیانیه آمده است: 25 آوریل 2020 هفتاد و پنجمین سالروز پیوستن تاریخی نظامیان شوروی سابق و آمریکا است که بر روی پلی ویران بر فراز رودخانه البه با یکدیگر دست دادند. این واقعه از شکست قاطع رژیم نازی خبر می داد.

طبق متن این بیانیه، روح همبستگی البه نمونه ای از کنار گذاردن اختلافات دو کشور، اعتمادسازی و همکاری برای پیگیری یک هدف بزرگ تر بود.

گفتنی است که نخستین مواجهه نیروهای نظامی آمریکا و شوروی روز 25 آوریل 1945 به وقوع پیوست؛ زمانی که گشت ارتش آمریکا از پلی در نزدیکی شهر تورگاو عبور کرده و با نظامیان تحت فرماندهی سرهنگ دوم الکساندر گوردیف روسی برخورد کرد.

در نتیجه این اتحاد نیروهای ائتلاف، ارتش آلمان به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد. از آن پس، روز البه به عنوان نماد دوستی روسیه و آمریکا، صرف نظر از دستورکار سیاسی دو کشور تعیین شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پوتین و ترامپ بیانیه مشترک صادر کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین و ترامپ بیانیه مشترک صادر کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید