قلعه نویی: در سال بی عدالتی ها می توانستم با ذوب آهن قهرمان شوم، هر کسی می خواهد بالا برود نام قلعه نویی را می برد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان مدعی شد اگر برخی کم لطفی ها به او و تیم ذوب آهن نمی شد، آنها قهرمان هفدهمین دوره لیگ برتر می شدند.

قلعه نویی: در سال بی عدالتی ها می توانستم با ذوب آهن قهرمان شوم، هر کسی می خواهد بالا برود نام قلعه نویی را می برد

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار سپاهان مقابل ذوب آهن گفت: من سال خوبی را در ذوب آهن داشتم. فراز و نشیب بود، اما سال خوبی را پشت سر گذاشتم. اگر کم لطفی دوستان نبود، شاید قهرمان لیگ می شدیم.

وی در ادامه اضافه کرد: در رابطه با بازی باید بگویم که فکر کنم این هفتمین دربی من در اصفهان است. این بازی جدا از برد و باخت، فضای سالم و حتی معنوی دارد. من به این مسئله افتخار می کنم. اغلب بازی ها برد و باخت دارد. دربی اصفهان همیشه نمونه بوده و در آن بحث فرهنگی زیادی رخ می دهد. قیمت بلیت ها نصف گردیده و بسیاری از مسائل نشان می دهد که فرهنگ اولویت، نخست است. امیدوارم دربی اصفهان بازی خوبی گردد و همه از دیدن آن لذت ببرند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان توضیح داد: امید نمازی یکی از دوستان من و مربی خوبی است. قبل از آمدن به اینجا، با من در ارتباط بود و بسیار خوشحالم که آمد و امیدوارم با ذوب آهن نتایج خوبی بگیرد.

خوشحالم که از ذوب آهن به سپاهان پیوستم، قلعه نویی با بیان این جمله ادامه داد: ما تیم دوم لیگ را تحویل داده و تیم چهاردهم را گرفتیم. من به سپاهان و مجموعه آن علاقه داشتم. عقل سلیم می گوید تیمی که دوم گردیده را نگهدارید و بمانید، اما به عشق هواداران سپاهان به این تیم پیوستم.

وی اظهار داشت: سبحانی (رئیس کارخانه فولاد مبارکه) انسانی خادم و خدمتگزار برای اصفهان است. من به عشق سپاهان آمدم و امیدوارم بتوانم برای این مجموعه خوب باشم. شرایط تیمی ما خوب است و لیاقت بردن در دو دیداری که امتیاز از دست دادیم را داشتیم. بازی ما برابر پیکان با اشتباه داوری مساوی شد، دیداری که قضاوت آن برای داور سنگین بود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اضافه کرد: نقاط قوت و ضعف ذوب آهن را شناسایی نموده ایم و می خواهیم دو هافبک خوب این تیم را از بازی خارج کنیم. یکی از برنامه های ما کنترل این خط است و از نقاط آسیب پذیر آنها استفاده خواهیم کرد. امیدوارم فردا بازی خوبی را به نمایش بگذاریم.

قلعه نویی با اشاره به سبک بازی تیمش توضیح داد: من عاشق فوتبال هجومی هستم و همه جا دنبال فوتبال هجومی بودم، در مس کرمان، استقلال اهواز، استقلال، سپاهان و ذوب آهن گل زده ما نشانگر این موضوع بوده است، فردا هم قطعاً به دنبال برد هستیم. هر تیمی با ما بازی می نماید، مالکیت کمتری دارد و می گویند ما تیم بهتری بوده ایم. این مربیان یا شناخت ندارند یا خودشان را به آن راه می زنند. من هر جا بودم، دنبال فوتبال هجومی بوده ام. ذوب آهن پارسال جزو تیم های هجومی لیگ بود. الان هم گل زده ما از همه تیم ها بیشتر است.

وی در واکنش به حواشی بازی اخیر سپاهان مقابل پیکان و اینکه کادر فنی دو تیم از نوع بازی هم ایراد گرفته اند، گفت: جای تعجب دارد که یا مربیان فوتبال را نمی دانند یا اینکه می خواهند نقاط قوت را به مدل دیگر بیان نمایند. ضربات کاشته و غیره نوعی از ابزار پیروزی است. اگر مالکیت بازی ها را ببینند، 62 درصد به 38 درصد به سود ما بوده است.

سرمربی پیشین تیم فوتبال ذوب آهن ادامه داد: متد مربیگری من بازی هجومی است. در یک دیدار در ازبکستان توپ را به تیرک زدیم، تک به تک داشتیم، کاری که امروز اتلتیکومادرید انجام می دهد و برخی مربیان هم استفاده می نمایند. برخی مربیان اتوبوسی دفاع نموده و مردم ساده هم حرف های شان را باور می نمایند. حتی اگر تیمم هم ضعیف تر باشد دوست دارم گل بزنم و حمله کنیم. مردم فوتبال هجومی را بیشتر می پسندند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در خصوص رسول نویدکیا نیز گفت: رسول در مس کرمان شاگرد من بوده و در فوتبال هیچ وقت به حقش نرسید و زیر سایه محرم بوده است. اگر او بازگردد، بسیاری از مشکلات خط هافبک ما را حل می نماید. قرار گردیده است که طی دو ماه آینده به میادین برگردد.

قلعه نویی در رابطه با اتفاقاتی که در ورزشگاه ها می افتد، عنوان نمود: نباید به یکسری مسائل مانند قومیت ها وارد شویم. در هشت سال جنگ دفاع مقدس، برخی استان های مظلوم ما درگیر جنگ شدند، اما شهدایی که تقدیم کردیم از همه جای ایران بوده اند. متأسفانه دو سه هفته برنامه ریزی هایی گردیده که بحث قومیت ها را راه بیاندازند تا به فوتبال کشور لطمه بزنند. همه قوم ها جزو ایران هستند. بحث دوم مطالبات به حق جامعه ماست و با توجه به کشور جوانی که داریم، مردم مطالبات به حقی دارند. دولت و مسئولان هیچ کاری ننموده اند تا یکسری در ورزشگاه در میان جوانان صحبت هایی را مطرح می نمایند که هیاهو می گردد و این اتفاقات رخ می دهد. سه چیز در قانون اساسی مجانی است، آموزش، درمان و ورزش که هیچ کدام الان مجانی نیستند. اینها باید ریشه یابی و آسیب شناسی شوند، اما سرمنشاء همه اینها، مشکلات اقتصادی است. حدیث داریم که هر زمان فقر بیاید ایمان از پنجره خارج می گردد.

وی در مورد اینکه ظاهراً داریوش یزدی، سرمربی استقلال خوزستان پس از اظهاراتی که نموده بود، با او تماس گرفته است، گفت: یزدی در طول سال های اخیر با بنده در تماس است. او شاگرد من بوده و صددرصد یکی از مربیان آینده دار فوتبال ما خواهد شد. برای بار چندم است که می گویم که تعجبم این است که اینها نمی خواهند سپاهان را بزنند. اینها می خواهند امیر قلعه نویی را بزنند. سال گذشته سال بی عدالتی ها بود. الان اعلام می کنم که سعید فتاحی قراردادهای سپاهان را شفاف اعلام کند. کل قراردادهای تیم ما 24 میلیارد است. باشگاه سپاهان نزدیک به 70 تیم دارد و حدود دو هزار نیروی ورزشکار در رشته های مختلف و 90 پرسنل دارد. کل بودجه باشگاه ما 40 میلیارد است و نمی دانم چگونه برخی این صحبت ها را مطرح می نمایند.

قلعه نویی ادامه داد: باید شفاف سازی گردد تا برخی خواب شان بپرد، در این مدت هر کسی می خواهد بالا برود نام قلعه نویی را می برد. در صورتی که برخی تیم ها خرج های کلان نموده اند، اما ترس دارند که درباره آن صحبت نمایند. باید این انسان های دروغگو رسوا شوند. استقلال خوزستان به دلیل شرایط مالی مظلوم است، اما همه جای دنیا همین است و این به دلیل بی فرهنگی ماست که درباره فرهنگ ها صحبت می کنیم. در برنامه نود هم گفتم نباید درباره سبک یک مربی صحبت کنیم، این از فرهنگ جهان سومی هاست.

وی در مورد اینکه با تیم های مختلف 823 امتیاز در لیگ برتر کسب نموده است، گفت: برخی جاها خدا با شما حرف می زند. در لیگ هشتم، در شهر امام هشتم قهرمان شدیم. این قهرمانی دشوار بود و از هیچ رانتی استفاده نکردم و پشت در هیچ مدیری نبودم. برخی آدم های خناس اذیت مان کردند. در ایران تنها به دنبال زدن هستند، آن هم در همه رشته ها. ما با برق تهران و کشاورز خوب بوده ایم، در بدترین شرایط، تیم ملی ما 2.11 امتیاز جمع کرد و سال گذشته در ذوب آهن در شرایطی که وضعیت مالی خوبی نداشتیم، دوم شدیم. در ابتدای حضورمان در ذوب آهن هم دشواری کشیدیم. تنها در سپاهان دو سال شرایط ایده آل داشتیم. متأسفانه در ایران هستند کسانی که به دنبال پایین کشیدن افراد در حال پیشرفت هستند.

منبع: tn.ai

به "قلعه نویی: در سال بی عدالتی ها می توانستم با ذوب آهن قهرمان شوم، هر کسی می خواهد بالا برود نام قلعه نویی را می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: در سال بی عدالتی ها می توانستم با ذوب آهن قهرمان شوم، هر کسی می خواهد بالا برود نام قلعه نویی را می برد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید