فارس من، غلامی: صرفا به خاطر جایگاه خالی دکتری، نمی توان دانشجوی فاقد صلاحیت علمی پذیرش کرد

وزیر علوم در پاسخ به خالی نگه داشتن ظرفیت دکتری، گفت: خودم عضو هیأت علمی هستم و در زمان مصاحبه برای پذیرش دانشجوی دکتری، گاهی از بین افراد معرفی شده نمی توانم دانشجوی موفقی پیدا کنم و نمی توان صرفا به خاطر وجود جایگاه خالی دانشجوی دکتری قبول کرد.

فارس من، غلامی: صرفا به خاطر جایگاه خالی دکتری، نمی توان دانشجوی فاقد صلاحیت علمی پذیرش کرد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، کاربران فارس من با ثبت سوژه ای به خالی نگهداشتن ظرفیت دکتری با توسل به اعمال غیر قانونی حد نصاب در نمره مصاحبه اشاره نموده اند و خواهان پیگیری فارس در این باره شده اند.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، در پاسخ به این گلایه، گفت: خودم عضو هیأت علمی هستم و وقتی برای پذیرش دانشجو در دکتری مصاحبه می کنم، با وجود اینکه تعدادی معرفی شده اند، با توجه به برنامه های پژوهشی و نگاه تحقیقاتی که برای دانشجوی دکتری دارم نمی توانم دانشجوی پیروزی پیدا کنم.

وی ادامه داد: باید با نگاه علمی به این موضوع نگاه کرد، بسیاری از افراد این نگاه را دارند که یک جایگاه وجود دارد که به هر حال باید پر گردد و کسی که معرفی می گردد، یک فرصت دارد و اگر انتخاب نگردد، این فرصت را از دست می دهد، اما وجه علمی موضوع که آینده علمی کشور به این موضوع وابسته است را نگاه نمی نمایند.

به گفته وی، اگر فقط بخواهیم با نگاه داوطلبان پیش رویم ممکن است در آینده با فارغ التحصیلان ضعیف و افرادی که پایه علمی خوب برای پیروز بودن در دوره دکتری ندارند روبرو شویم و این ضرری ملی است و مشکلاتی در آینده خواهد داشت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: باید به شکل مناسبی، گزینش علمی کنیم زیرا کسانی که ضعیف رشد می نمایند اگر در آینده جای ما بنشینند حتما ضعیف و ضعیف تر انتخاب می نمایند و سراشیبی ضعف علمی را صرفا برای اینکه دلمان سوخته به یک جوانی نه بگوییم طی نموده ایم.

به گفته وی، در این صورت اگر با اینکه فرد صلاحیت علمی را ندارد برای اینکه ناراحت و شاکی نگردد قبول کنیم و صرفا بگوید چون یک جایگاه خالی وجود دارد پس من باید بروم در دوره دکتری بنشینم در دانشگاه ها آینده خوبی رقم نخواهد خورد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارس من، غلامی: صرفا به خاطر جایگاه خالی دکتری، نمی توان دانشجوی فاقد صلاحیت علمی پذیرش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، غلامی: صرفا به خاطر جایگاه خالی دکتری، نمی توان دانشجوی فاقد صلاحیت علمی پذیرش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید