سوخت موشک از پلاستیک دورریز تولید شد

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی به نقل از دیلی میل، تولید سوخت موشک از پلاستیک دور ریز به انگلیس کمک می کند انرژی مورد نیاز برای ماموریت های فضایی آینده خود از جمله ارسال ماهواره به مدار زمین را به راحتی تامین کند.

سوخت موشک از پلاستیک دورریز تولید شد

به همین دلیل شرکت اسکای رونا در ادینبرو اسکاتلند فناوری جدیدی ساخته که زباله های پلاستیکی را به یک منبع سوخت حافظ محیط زیست به نام اکو سنس(Ecosence) برای پرتاب موشک تبدیل می کند.

این شرکت به مدت یک هفته سوخت اکوسنس را در موتور موشکی که با پرینتر سه بعدی ساخته بود، آزمایش کرد. به این ترتیب توانست عملکرد سوخت اکوسنس را با سوخت کروسین مقایسه کند. کروسین یا همان نفت سفید اشکال مختلفی دارد و به عنوان سوخت به کار می رود. یکی از اشکال پالایش شده کروسین به نام RP-1 به عنوان سوخت موشک استفاده می شود.

ولادیمیر لویکین از شرکت اسکای رونا می گوید: آزمایش مذکور برای نشان دادن قابلیت های علمی سوخت حافظ محیط زیست اکوسنس اهمیت زیادی دارد. این سوخت می تواند کل صنعت فضایی را دگرگون کند.

در 9 بهمن (29 ژانویه) نخستین آزمایش ها با استفاده از سوخت کروسین انجام شد. در 11 بهمن نیز آزمایش هایی با استفاده از سوخت اکوسنس انجام شد و محققان عملکرد هر دو سوخت را مقایسه کردند.

مقایسه ها نشان داد سوخت اکوسنس 45 درصد گازهای گلخانه ای کمتری تولید می کند و به خصوص قابلیت انطباق با شرایط جوی نامساعد در مقر پرتاب موشک در اسکاتلند را دارد.

شرکت مذکور امیدوار است پس از تکمیل آزمایش ها با کمک موشک ماهواره ها را به ارتفاع 310 مایلی زمین بفرستد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سوخت موشک از پلاستیک دورریز تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوخت موشک از پلاستیک دورریز تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید