دیدار شاهزاده سعودی با مقامات بلندپایه آمریکا درباره ایران

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی، خبرنگاران : معاون وزیر دفاع و برادر ولیعهد کنونی عربستان سعودی با مقامات بلندپایه دولت ایالات متحده در شهر واشنگتن دی.سی. دیدار و پیرامون ایران و جنگ یمن با آنها مصاحبه کرد.

دیدار شاهزاده سعودی با مقامات بلندپایه آمریکا درباره ایران

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ پرنده پارسی بیشتر بدانید.

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی به نقل از م هر،جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفت که خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان و برادر جوان تر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی قرار است با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن و همچنین مقامات بلندپایه وزارت خارجه و وزارت دفاع ایالات متحده دیدار کند.

وی بلندپایه ترین مقام سعودی است که از زمان آغاز به کار دولت جو بایدن در ماه ژانویه، از واشنگتن دیدن می کند.

ساکی در مصاحبه با وبلاگ دوستی و مهربانی با اشاره به اینکه موضوع قتل فجیع جمال خاشقجی - ستون نویس روزنامه واشنگتن پست و همچنین منتقد جدی خاندان سعودی- احتمالاً یکی از موضوعات مطروحه در این دیدارها خواهد بود، گفت: طرفها پیرامون مشارکت دیرینه میان استان متحده و عربستان سعودی، امنیت منطقه ای و تعهدسپاری ایالات متحده به کمک رسانی به عربستان سعودی برای دفاع از خاک خود مصاحبه خواهند کرد.

به رغم اظهارات جن ساکی، در متن بیانیه ای که کاخ سفید پس از دیدار این مقام سعودی با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا صادر کرد، هیچ اشاره ای به قتل جمال خاشقجی نشد و در عوض، به نقل از سالیوان گفته شد که ایالات متحده بر اهمیت پیشبرد حقوق بشر در پادشاهی [عربستان] تأکید می کند!

طبق این بیانیه، دو مقام در این دیدار همچنین در مورد مشارکت ایالات متحده با عربستان سعودی، امنیت منطقه ای و همچنین پایبندی ایالات متحده به کمک به عربستان سعودی برای دفاع از خاک خود در برابر حمله ها از سوی گروه های تحت حمایت ایران بحث و مصاحبه کردند.

پنتاگون هم گفت که این شاهزاده جوان سعودی همچنین با کولین کاهل معاون وزیر دفاع ایالات متحده دیدار و دو طرف در مورد تلاش های ادعایی برای خاتمه دادن به جنگ یمن و تعهد مشترک ایالات متحده- سعودی برای مقابله با فعالیت های به زعم آنها، بی ثبات کننده ایران مصاحبه کردند.

گفتنی است، این دیدار از پیش اعلام نشده با مقام های بلندپایه آمریکا در حالی صورت می گیرد که پیش تر گروه های حقوق بشری و جمعی از قانونگذاران ایالات متحده از رئیس جمهور این کشور خواستند تا محمد بن سلمان را به دلیلِ نقش آفرینی در قتل فجیع خاشقجی، روزنامه نگار مقیم آمریکا، تحریم کرده و روابط ایالات متحده و عربستان سعودی را مورد بازنگری قرار دهد.

شایان ذکر است، گزارش غیر محرمانه سازمان جاسوسی آمریکا در مورد قتل خاشقجی که در ماه فوریه منتشر شد، اعلام می کند که محمد بن سلمان با عملیات قتل جمال خاشقجی به دست تیم ضربت سعودی در داخل کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه، موافقت کرده بود. با این حال، دولت سعودی هرگونه نقش آفرینی ولیعهد این کشور در این جنایت شنیع را رد می کند!

منبع: اقتصادنیوز

به "دیدار شاهزاده سعودی با مقامات بلندپایه آمریکا درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار شاهزاده سعودی با مقامات بلندپایه آمریکا درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید