در پرداخت عیدی کارگران ناخن خشکی نکنید!

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی، یک فعال کارگری با بیان اینکه عیدی کارگران زمانی به دردشان می خورد که بتوانند استفاده بهتری از آن داشته باشند، از کارفرمایان خواست که عیدی و پاداش خاتمه سال کارگران را زودتر به حسابشان واریز کند.

در پرداخت عیدی کارگران ناخن خشکی نکنید!

علی اکبر سیارمه در گفت وگو با وبلاگ دوستی و مهربانی، با تاکید بر پرداخت به موقع عیدی کارگران، گفت: بعضی بنگاهها به دلیل شرایط مالی یا نقدینگی کم قادر به پرداخت حقوق کارگران خود نیستند و بعضا با مطالبات و حقوق معوق مواجهند ولی یکسری از بنگاهها نقدینگی مناسبی دارند و به طور مرتب و منظم حقوق کارگران خود را می پردازند که از آنها انتظار می رود ناخن خشکی ننمایند و عیدی و پاداش کارگرانشان را یکماه قبل از خاتمه سال به حسابشان واریز نمایند تا بتوانند از این مبلغ استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: بعضی کارفرمایان سنوات کارگران را سالیانه می پردازند که توصیه ما این است که این سنوات را به شکلی به کارگران بدهند که بتوانند نیازهای خود را به موقع رفع نمایند و به شلوغی های آخر سال نخورند، چون در آخر سال بعضی اقلام تورم خاص خود را دارند لذا بهترین زمان برای پرداخت عیدی و پاداش و سنوات کارگران این است که یکماه زودتر به آنها پرداخت گردد.

این فعال کارگری حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار برای سال 1395 را یک میلیون و 517 هزار تومان ذکر کرد و گفت: بر اساس قانون، میزان عیدی سال جاری کارگران حداقل دو برابر حقوق پایه یعنی سه میلیون و 34 هزار تومان و حداکثر سه برابر حقوق پایه یعنی چهار میلیون و 551 هزار تومان خواهد بود.

سیارمه توضیح داد: قانون کار، برای پرداخت عیدی سقفی در نظر گرفته و بر اساس آن میزان عیدی نباید از سه برابر حداقل حقوق مصوب سال 1398 تجاوز کند. یعنی اگر کارگری دستمزد ماهیانه اش بیش از چند میلیون تومان بود سقف پرداختی در خصوص او رعایت می گردد و این سقف از آن جهت است که فاصله بیشتر نگردد.

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی، بر اساس قانون کار کلیه کارگاههای مشمول قانون کار مکلف هستند به هر یک از کارگران خود در خاتمه هر سال، معادل شصت روز آخرین مزد، به عنوان عیدی و پاداش بپردازند. مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارگران نباید از معادل 90 روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند؛ در ضمنً به موجب تبصره یک ماده واحده مذکور، مبلغ پرداختی به کارگرانی که کمتر از یک سال در کارگاه کار کردند باید به ماخذ 60 روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "در پرداخت عیدی کارگران ناخن خشکی نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پرداخت عیدی کارگران ناخن خشکی نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید