خداحافظی با زباله های پلاستیکی با توافق 200 کشور

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی، بیش از 200 کشور برای پایان دادن به بستر پلاستیکی اقیانوس ها توافق کرده اند.

خداحافظی با زباله های پلاستیکی با توافق 200 کشور

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی، در سال های اخیر، بشر به دلیل تولید بیش از اندازه زباله های پلاستیکی، شاهد آسیب های گسترده و غیر قابل جبران به زندگی در دریا بوده است، اما اگر از این مقدار افزایش زباله جلوگیری شود می توان برای نجات اقیانوس های جهان امیدوار بود.

در قطعنامه سازمان ملل متحد در نایروبی کنیا، بیش از 200 کشور برای پایان دادن به زباله های پلاستیکی بستر اقیانوس ها توافق کرده اند.

این قطعنامه گامی مهم در راستای ایجاد یک پیمان قانع کننده برای حل مشکل آلودگی پلاستیک در اقیانوس هاست زیرا اگر فرایند فعلی ادامه یابد، مقدار زباله های پلاستیکی از تعداد ماهی ها تا سال 2050 بیشتر خواهد شد.

در ماه ژانویه سال جاری، گونه ای نادر از نهنگ ها در حالی جان خود را از دست دادند که مقدار زیادی کیسه پلاستیکی در شکمشان یافت شد.

هر ساله، هشت میلیون تن پلاستیک که شامل بطری، پلاستیک بسته بندی و سایر ضایعات است به اقیانوس ها ریخته می شود و در این میان چین بزرگترین تولیدکننده مواد زاید پلاستیکی است اما تلاش برای کاهش آن شروع شده است.

اندونزی، دومین کشور تولیدکننده آلاینده های پلاستیک (پس از چین) است که قصد دارد تا سال 2025، به میزان 75 درصد زباله های پلاستیکی را کاهش دهد.

در این قطعنامه، کشورها توافق کرده اند تا نظارت بر میزان پلاستیک وارد شده به اقیانوس ها را شروع و آن را کنترل کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خداحافظی با زباله های پلاستیکی با توافق 200 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی با زباله های پلاستیکی با توافق 200 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید