توضیحات شهرداری در مورد ارسال پیامک بدهی عوارض به شهروندان

مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد ارسال پیامک بدهی عوارض به شهروندان توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیحات شهرداری در مورد ارسال پیامک بدهی عوارض به شهروندان

علی پیرحسین لو در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد ارسال پیامک های پرداخت عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک که برای برخی از شهروندان ارسال شده است، گفت: ظاهرا هنوز تعدادی از شهروندان نسبت به لزوم شارژ حساب خود در سامانه تهران من بی اطلاع هستند و در حالی که حساب شهروندی شان شارژ نشده است در محدوده طرح ترافیک تردد می نمایند که این تردد غیر مجاز محسوب می گردد.

وی با بیان اینکه پیامک ها با هدف اطلاع شهروندان از میزان بدهی عوارضشان برای آن ها ارسال شده است، توضیح داد: برای بدهکاران پیامک ارسال شد تا اطلاع یابند که بدهی عوارض در حساب پلاک خودروی آن ها لحاظ شده است.

مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه برای بدهکاران بالای یک میلیون تومان نیز پیامک توقیف ارسال شد، گفت: برای این افراد پیامکی ارسال شد که اگر ظرف 10 روز کاری بدهی بالای یک میلیون تومان خود را پرداخت ننمایند، طبق ماده 8 مصوبه شورای شهر در خصوص طرح ترافیک، برای وصول بدهی اقدام خواهد شد و اطلاعات خودروی آن ها نیز در اختیار پلیس قرار خواهد گرفت. در مصوبات قانونی حتی به شهرداری تهران این اجازه داده شده است که به وسیله صدور اجراییه نسبت به وصول بدهی اقدام کند.

پیرحسین لو با بیان اینکه طرح ترافیک 97 با هدف تشویق به قانون گرایی به گونه ای طراحی شده است که افراد متخلف که تردد غیر مجاز دارند علاوه بر جریمه، عوارض نیز از آن ها دریافت گردد، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی افراد عنوان می نمایند که تردد غیر مجاز در محدوده نداشتند اما پیامک برای آن ها صادر شده است، گفت: این افراد می توانند وارد سامانه تهران من شده و از گزینه لیست ترددها استفاده نمایند که می بینند به ساعت، دقیقه و ثانیه، تردد آن ها توسط دوربین ها ثبت شده و می توانند علت جریمه شدنشان را هم جویا شوند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای برخی از افراد که دارای طرح ترافیک سالانه بودند نیز پیامک بدهی عوارض ارسال شده است، گفت: داشتن طرح ترافیک به معنای عدم محاسبه عوارض نیست چراکه ممکن است در زمان ترددشان در محدوده، حسابشان شارژ نشده باشد و اعتبار موجود در حساب شهروندی شان کافی نبوده باشد. با این حال، افرادی که تصور می نمایند در محدوده تردد نداشته اند و اشتباهی اجرا شده، می توانند اعتراض خود را در بخش پشتیبانی سایت ثبت نمایند تا در کمترین زمان ممکن به اعتراض آن ها پاسخ داده گردد و در صورت مثبت بودن اعتراضشان حتما اصلاحات انجام خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توضیحات شهرداری در مورد ارسال پیامک بدهی عوارض به شهروندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات شهرداری در مورد ارسال پیامک بدهی عوارض به شهروندان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید