بنگلادش داستان جلال را به اسکار می فرستد

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی به نقل از هالیوود ریپورتر، نخستین تجربه کارگردانی ابوشاهد امون که بر زندگی یک پسر یتیم متمرکز است، راهی اسکار می شود.

بنگلادش داستان جلال را به اسکار می فرستد

این فیلم که به عنوان کننده سینمای بنگلادش در هشتاد و هشتمین دوره اسکار حضور پیدا می کند، شخصیت اصلی خود را در داستانی سه بخشی روایت می کند و قهرمانش را به سفری می فرستد که از خانه ای که پذیرای او نیست به دیگری می رسد تا پایان این بی اقبالی از او یک گانگستر می سازد.

در این فیلم عرفات رحمان، مشرف کریم، موسومی حمید و محمد امو بازی کرده اند.

این فیلم پس از این که در جشنواره فیلم بوسان برنده یک جایزه سینمایی شد، برای اسکار انتخاب شد. این فیلم در جشنواره بین المللی فیلم هند گوآ، جشنواره جهانی فیلم مونترال و جشنواره بین المللی فیلم فجر ایران نیز به نمایش درآمد. داستان جلال از جشنواره بین المللی فیلم آوانکا در پرتغال جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر را برای کریم دریافت کرد.

منتقد هالیوود ریپورتر این فیلم را چنین توصیف کرده است: گرچه فیلم بی وقفه بدبینانه جلو می رود، اما امون نویسنده-کارگردان آن به مسایلی اعم از حقوق زنان و یا فقدان آن می پردازد و خرافات را در بخشی از نقاط بنگلادش امروز تصویر می کند.

داستان جلال نشان دهنده حساسیت سینمای جدید بنگلادش و فاصله آن از نسخه فرمول داخلی الهام گرفته از بالیوود است. این صحنه نوپا با موفقیت هایی از جمله با کمدی درام های تلویزیونی مصطفی سرور فاروق روبه رو شده که به عنوان اولین فیلم بنگلادشی پایان بخش بوسان در سال 2012 انتخاب شد.

فیلم هایی که به عنوان کننده هر کشور در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی اسکار شرکت می کنند باید بین تاریخ اول اکتبر 2014 تا سی ام سپتامبر 2015 در کشورهای مبدا اکران شده باشند.

پنج نامزد نهایی بهترین فیلم خارجی اسکار 2016 روز 14 ژانویه سال آینده معرفی می شوند و مراسم اعطای جوایز نیز روز 28 فوریه درلس آنجلس برگزار خواهد شد.

هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار 28 فوریه 2016 (دوشنبه 10 اسفند) در دالبی تیه تر در هالیوود برگزار می شود.

سال پیش از 83 فیلم ارسال شده به آکادمی، آیدا به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی از لهستان برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بنگلادش داستان جلال را به اسکار می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنگلادش داستان جلال را به اسکار می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید