آناکارنینا با تغییر بازیگر و متن دوباره اجرا می گردد

آرش عباسی نمایش آناکارنینا را با تغییرات و ترکیبی جدید از بازیگران دوباره روی صحنه می برد.

آناکارنینا با تغییر بازیگر و متن دوباره اجرا می گردد

این نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت وگویی با خبرنگاران بیان نمود: از چندی پیش که به دنبال ترجمه نمایشنامه آناکارنینا به زبان های ایتالیایی و فرانسوی بودم، تغییراتی در متن ایجاد شد و با وجود اینکه این اثر زبانی بین المللی دارد برای ترجمه دستخوش بازنگری شد که ابتدا این اتفاق در حد اصلاح کلمات و جملاتی کوتاه بود اما بعد دچار تغییرات اساسی تری شد و البته کلیت داستان تغییری نکرد.

او اضافه نمود: بر این اساس فکر کردم ورژن جدیدی از این نمایش را می توان آماده و شرایط دوباره ای برای آن می توان فراهم کرد؛ چرا که تغییرات شخصیت ها در حدی است که ناخودآگاه باید با ترکیب جدیدی از بازیگران کار کنم.

عباسی با اشاره به اینکه در کوشش است تا در همین فصل پاییز نمایش را اجرا کند، درباره انتقاداتی که به اجرای دوباره برخی نمایش ها مطرح می گردد، گفت: نگاه من به عنوان یک نمایشنامه نویس به نمایش، یک سرمایه است و آن ها می توانند سرمایه های خود را بسط و گسترش دهند و به روز نمایند. در واقع فکر می کنم از سرمایه ای که دارم چه خوب و چه بد باید محافظت کنم و در جایی که احتیاج است آن را به روز کنم. الان آناکارنینا جزء کارهایی است که خیلی مرا ترغیب می نماید تا آن را رها نکنم و اگر امکانش فراهم گردد آن را دوباره اجرا کنم.

داستان کلی این نمایش که پیش از این با بازی معصومه رحمانی و بهنام شرفی اجرا گردیده بود، درباره یک مجری معروف تلویزیونی است که در پانصدمین برنامه اش مهمان ویژه ای دارد. همسر سابق او که بازیگر نقش آناکارنینا بوده با او به گفت وگو می نشیند و درباره زندگی و خاطرات خود صحبت می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آناکارنینا با تغییر بازیگر و متن دوباره اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آناکارنینا با تغییر بازیگر و متن دوباره اجرا می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید