آمریکا خواهان افزایش فشارهای تحریم بر کره شمالی شد

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی، یک مقام ارشد آمریکایی گفت: چین موافقت نموده است که هر قطعنامه جدید سازمان ملل علیه کره شمالی، شامل تحریم های بیشتر خواهد بود و فراتر از اقدامات قبلی باشد.

آمریکا خواهان افزایش فشارهای تحریم بر کره شمالی شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دوستی و مهربانی به نقل از رویترز، در حالی که دیپلمات های سازمان ملل در حال آنالیز قطعنامه جدیدی برای اعمال تحریمهای بیشتر علیه کره شاقتصادی هستند، یک مقام آمریکایی تاکید نمود: واشنگتن از پکن خواسته است تا فشار بیشتری را بر کره شاقتصادی وارد کند.

وی اضافه نمود: چین موافق هر قطعنامه جدید سازمان ملل است که شامل تحریم های بیشتر علیه کره شاقتصادی باشد و این قطعنامه فراتر از اقدامات قبلی علیه پیونگ یانگ خواهد بود.

این مقام آمریکایی اضافه نمود: چین در موضع بی نظیری قرار گرفته است چرا که همسایه و متحد کره شاقتصادی به شمار می رود و می تواند فشار بیشتری را برای متوقف کردن برنامه های موشک بالستیک و تسلیحات هسته ای به کره شاقتصادی وارد کند.

وی در ادامه گفت: این مساله روشن است که دوستان چینی ما نشان داده اند که واکنش شورای امنیت شامل تحریم های بیشتری خواهد بود که فراتر از قطعنامه های قبلی است. ما این مساله را به روشنی اعلام نموده ایم که چین می تواند و باید اقدامات بیشتری را در قبال کره شاقتصادی انجام دهد.

این مقام آمریکایی توضیح داد: واشنگتن و پکن در تماس نزدیک خواهند بود تا در مورد چگونگی واکنش به اقدامات کره شاقتصادی، رایزنی نمایند.

شورای امنیت روز یکشنبه به شدت اقدام اخیر کره شاقتصادی در پرتاب ماهواره به مدار زمین را محکوم نموده و قول داده است تا به این اقدام پاسخ دهد.

مقام آمریکایی گفت: واکنش شورای امنیت باید بار دیگر نشان دهد که این گونه اقدامات تبعاتی در پی خواهد داشت و جامعه بین المللی آماده است تا گام های عملی را برای محدود کردن توانایی کره شاقتصادی در تامین اقتصادی این برنامه ها، اجرا کند.

منبع: تسنیم

به "آمریکا خواهان افزایش فشارهای تحریم بر کره شمالی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا خواهان افزایش فشارهای تحریم بر کره شمالی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید