آمریکا باید به 3 پرسش درباره شیوع کرونا پاسخ دهد

به گزارش وبلاگ دوستی و مهربانی، سیاست بازان آمریکایی هر چقدر هم هیاهو به راه بیاندازند نخواهند توانست از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمایند و در حال حاضر با تردیدهای بسیاری نسبت به کفایت آنان برای پیشگیری و مهار بیماری در آمریکا نیز وجود دارد.

آمریکا باید به 3 پرسش درباره شیوع کرونا پاسخ دهد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دوستی و مهربانی به نقل از رادیو بین المللی چین، بعضی سیاست بازان آمریکا اخیراً چندین بار کروناویروس جدید را ویروس چین نامیدند که انتقاد شدید جامعه دنیای را به دنبال داشته است. رسانه های اروپایی و آمریکایی این اظهارات آمریکا را مصداق نژادپرستی، بیگانه هراسی و کوشش برای یافتن راهی برای خروج از بحران خواندند.

جستجوی منشاء ویروس یک مسئله علمی است و احتیاج به پژوهش دارد.

چندی پیش جوزپه ریموتزی، رئیس مؤسسه تحقیقات دارویی ماریو نگری ایتالیا در مصاحبه با رسانه های آمریکایی گفت که در ماه های نوامبر و دسامبر سال گذشته یک ویروس نامعلوم در شمال ایتالیا مشاهده شد که ممکن است همان ویروس کرونای جدید بوده باشد.

از همین رو او بر این باور است که پیش از شیوع ویروس کرونای جدید در چین، آن ویروس عجیب در منطقه لومباردیا در شمال ایتالیا شیوع پیدا نموده بوده است.

این نظریه بار دیگر نظریه جونگ نان شان متخصص بیماری های تنفسی چین مبنی بر عدم اطمینان نسبت به قطعی بودن منشأ دریافت ویروس کرونا از چین را تأیید می نماید. آماندا واکر خبرنگار اسکای نیوز انگلستان صریحا گفت که در صورت مرگ میلیون ها آمریکایی رییس جمهور مسئولیت آن را بر عهده خواهد داشت و نسبت دادن ویروس به چین تنها راهی است برای فرار از این اتهام.

شکی نیست که سیاست بازان آمریکایی هر چقدر هم هیاهو به راه بیاندازند نخواهند توانست از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمایند و در حال حاضر با تردیدهای بسیاری نسبت به کفایت آنان برای پیشگیری و مهار بیماری در آمریکا نیز وجود دارد. در آخرین خبرها آمده است که اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا اعلام نموده در میان موارد ابتلای قطعی به کروناویروس در استرالیا، حدود 80 درصد از خارج وارد کشور شده اند و یا با چنین افرادی در تماس مستقیم بوده اند و منشاء بیشتر این موارد از آمریکا است.

به دنبال افزایش تردیدها نسبت به عملکرد آمریکا ، دولت آمریکا باید سه سوال مردم را به طور واضح پاسخ دهد:

اول اینکه طبق تخمین جدید مرکز پیشگیری و مهار بیماریهای آمریکا ، در فصل آنفلوانزای آمریکا که ماه سپتامبر سال 2019شروع شد، بیش از 30 میلیون آمریکایی به این بیماری مبتلا شدند و بیش از 20 هزار نفر نیز جان خود را از دست دادند. رابرت ردفیلد مدیر مرکز پیشگیری و مهار بیماریهای آمریکا علنا اعتراف کرد که محتمل است بعضی از کسانی که در آمریکا علت مرگ آنان آنفلوانزا اعلام شده در واقع از ویروس کرونای جدید مرده باشند. پرسش اینجاست که در میان 20 هزار مورد مرگ، چه تعداد جان خود را در اثر کووید19 از دست داده اند؟ آیا آمریکا با استفاده از آنفلوانزا سعی در پنهان کردن شرایط شیوع کرونا داشته است؟

پرسش دومی که آمریکا باید پاسخ دهد این است که چرا در ماه ژوئیه سال 2019 به طور ناگهانی پایگاه سلاح بیوشیمیایی اف تی دتریک در ایالت مریلند را تعطیل کرد؟ این پایگاه بزرگترین مرکز تحقیقاتی سلاح های بیوشیمیایی ارتش آمریکا است.

پرسش سوم اینکه چرا در دهه دوم فوریه و در حالی که آمریکا کوشش می کرد شیوع کرونا را در کشور خود کم رنگ جلوه دهد، چند مقام کمیته اطلاعات مجلس سنا سهام ملیون دلاری خود را فروختند؟ مگر آنان از چیزی با خبر بودند سهام خود را فروختند و در سوی دیگر واقعیت را از مردم پنهان کردند؟ مگر آنان در شرایط شیوع بیماری سرمایه خود را از جان مردم مهم تر می دانند؟

طبق گزارش واشنگتن پست در روز 20 مارس ، مقامات اطلاعاتی آمریکا در ماه ژانویه امسال چندین بار هشدار دادند که ویروس کرونای جدید احتمالا سبب یک بحران دنیای می گردد و تأکید بر ضرورت اقدام از سوی دولت کردند اما دولت آمریکا تا 13 مارس در کشور شرایط اضطراری اعلام نکرد. چرا آمریکا زمانی که چین با پرداخت بهایی سنگین برای دنیا زمان خرید، وقت را بی فایده تلف کرد؟ پاسخ این پرسش ها با جان انسان ها در ارتباط است و سیاستبازان آمریکایی باید به طور واضح شرح دهند!

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمریکا باید به 3 پرسش درباره شیوع کرونا پاسخ دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا باید به 3 پرسش درباره شیوع کرونا پاسخ دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید